Bulut Depolama ve Veri Yedekleme

ileMegaCC

Bulut Depolama ve Veri Yedekleme

Her geçen gün bilgisayarlarımızda arşivlenen dosyalarımızın ve klasörlerimizin boyutu artmaktadır. Bu da yeni bir depolama alanı ihtiyacı doğurmaktadır. Yani işimiz itibarıyla ofis belgeleri, tasarım dosyaları, ticari dosyalar, videolar, fotoğraflar gibi dijital tüm belgeler bilgisayarımızın harddiskini doldurmakta ve buna bağlı olarak da  yeni depolama ihtiyacı doğurmaktadır.

Bulut depolama ve veri yedekleme hizmeti sunan birçok firma bugün bu depolama alanı ihtiyacını petabaytlara varan boyutlara kadar çıkarabilmektedir. İhtiyacınız olan depolama alanına karar verdikten sonra bu firmaların güvenilir olduğuna inandığınız herhangi birinden bulut depolama alanı satın alarak, bilgisayarınızdaki tüm verileri bu online harddisklerde muhafaza edebilir ve bilgisayarınızda herhangi bir arızaya karşı güvence altına alabilirsiniz. Dijital arşivleme adı altında ayrıca fiziksel dosyalarınızı da bu şekilde koruma altına alarak, ofisinizde kaybolan veya zarara uğrayan herhangi bir belgeyi de böylece dijital ortamda muhafaza etmiş olursunuz.

Bulut depolama ve digital veri yedekleme teknolojisinin avantajları saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla olduğunu söyleyebiliriz. Örnek olara yanınızda hiçbir şekilde bilgisayar, taşınabilir harddisk ya da flash harici usb disk gezdirmenize gerek kalmamaktadır. Gittiğiniz her yerde bulut depolama alanınıza ilgili link aracılığıyla bağlanarak ihtiyacınız olan tüm verileri, dosyaları,word,excel gibi ofis ortamında hazırladığını belgeleri, tasarım çalışmalarınızı, raporlarınızı dilediğiniz bilgisayara indirebilir ve sorunsuzca bu belgelerin üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanında taşınabilir disklerinizin kaybolma, çalınma durumuna karşı da güvenlik ihtiyacını maksimum düzeye çekmiş olursunuz. Bir diğer özellik ise taşınabilir disklerinizde muhtemelen 85mb/s gibi okuma yazma hızıyla çalışırken, bulut depolama diskleri 240mb/s lere kadar çıkan okuma yazma hızı sunmaktadır. Bu da taşınabilir harddiskinizden daha iyi bir verim sağladığı anlamına gelir.

Çağımızın ve geleceğin teknolojisi bulut depolama hizmetleri olduğuna sonsuz inanmak ve bu şekilde işletmenizde bir altyapı oluşturmak MegaCC Bulut Depolama olarak sizlere gelecek ile ilgili sunduğumuz bir açık görüştür. Her nerede kimden ne şekilde alacak olursanız olun kişisel veri güvenliğini ve ayrıca kurumsal verilerinizin güvenliğini garanti altına alabilmek adına bulut depolama teknolojisinin çözümlerinden faydalanmaya bir an önce başlamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla

MegaCC Bulut Depolama

Yazar hakkında

MegaCC administrator

Yorumlar kapalı!!!