Online Dosya Depolama

ileMegaCC

Online Dosya Depolama

Kişisel Bulut Depolama ve İnternette Dosya Yedekleme Sistemi

Online bulut dosya depolama alann ve veri yedekleme denince hepimizin aklına hiç şüphesiz popüler, aşina olduğumuz  birkaç meşhur site geliyordur. Buna örnek olarak çok eskiden beri pek yakından tanıdığımız iCloud bunların başında gelmektedir. Uzun süredir apple kullanıcılarının kurtarıcısı olan iCloud bugün hala 5gb ücretsiz dosya depolama hizmetini kullanıcılarına sunmaktadır. Peki sadece icloud’u mu bulut depolama hizmeti vermektedir? Tabiki hayır. Bugün bizimde içinde bulunduğumuz sektörün duayenlerinin başında gelen google drive de gmail kullanıcılarına 15 gb ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Bunun yanında Microsoft Onedrive, Mega Limited, dropbox gibi birçok online dosya depolama teknolojisi altyapısı sunan firma da hizmet vermeye son sürat devam etmektedir.

Online Dosya Depolamanın Avantajları Nelerdir?

Teknoloji geliştikçe dijital ortamda hazırlanan veriler, bilgi, belge ve dökümanlar gün geçtikçe artmaktadır. Bu da öncelikle depolama ve hemen arkasından da veri güvenliği ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Online dosya depolama veya diğer adıyla bulut (cloud) depolama, bizlerin hem veri güvenliğini hem de dosya yedekleme ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılamaktadır. Örnek olarak 128 gb ssd sabit diske sahip olan bir macbook air kullanıcısı olduğumuzu düşünelim. Bu bilgisayar üzerinde zamanla dosya barındırma ihtiyacımız artacağından, ayrıca bir disk alma problemiyle karşı karşıya kalacağız bu da ekstra bir maliyet demektir. Peki bu maliyet başlı başına çözüm müdür? Kesinlikle hayır. Dilerseniz disk kapasitenizi artırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz elbette fakat gün geçtikçe siber saldırıların arttığı teknoloji çağında verilerimizi korumak bir hayli güç.

Bu nedenle özellikle de önemli kişisel veya ticari dosyalarımızı güvenilir bulut disklerde muhafaza etmek bizlere avantaj sağlayacaktır. Bilgisayarımızın sabit diskinde hiçbir dosya barındırmamıza gerek kalmadan internet bağlantısı aracılığıyla gittiğimiz her yerde istemci programlar sayesinde verilerimize dilediğimiz gibi ulaşmak mümkün. Peki bu sadece bilgisayarlar için mi geçerli? Elbette hayır. Akıllı telefon ve tabletlerimizde de sakladığımız verilerimizi, belge ve dökümanlarımızı da yine bu online depolama disklerinde muhafaza edebilir ve yedekleyebiliriz.

Online fotoğraf yedekleme, online video yedekleme gibi ihtiyaçlarımıza da çözüm getiren bulut depolama teknolojileri sayesinde, akıllı telefonlarımızdaki, bilgisayar ve tabletlerimizdeki önemli özel gün ve anılarımıza ait fotoğrafları sanal depolama disklerinde yedeklemek ve böylece güven altında tutmak artık mümkün.

Özgürce bilgisayar kullanmak artık elimizde. Donanımsal veya yazılımsal hatalardan kaynaklanan veri kaybına son!

Hepimizin gelecekte çok daha fazla depolama alanına ihtiyacı duyacağımız yadsınamaz bir gerçek. Mega Bulut Depolama olarak sizlere en kısa sürede bu teknolojiyle tanışmanızı tavsiye ediyor ve bulut depolama hizmetinden faydalanmak için herhangi bir depolama şirketiyle irtibat kurmanız konusunda ısrarcı olduğumuzu tekrar hatırlatıyoruz.

Saygılarımızla

Mega Bulut Depolama ve Veri Yedekleme Teknolojileri

Yazar hakkında

MegaCC administrator

Yorumlar kapalı!!!